Konya Termodinamik Yetkli Servisi

Tel: 0332 238 98 19

Adres : Haci Kaymak Mah Şehit Mehmet Akdemir Sok 5/F

 

Termodinamik yetkili servisi olarak 1995 yılında çıkmış olduğumuz bu servis hizmetine Konya genelinde yaygın bir ağ şeklinde devam etmekteyiz. Konya üzerinde 120’den fazla firma ile çalışan Termodinamik yetkili servisi, sağlamış olduğu her türlü hizmetin ve ürün satışının desteğini de başarılı bir şekilde sunmaktadır. Firmamız uzun süre devam eden bu hizmet süresince birçok farklı alanda büyük başarılar elde etmiş ve adından sıkça söz ettirmiştir.

Katı ve sıvı yakıtlı, elle yüklemeli ve otomatik sürücü katı yakıtlı kat kaloriferleri, doğalgazlı merkezi sistem kazanları, konvansiyonel, yoğuşmalı ve elektrikli kombiler, hermetik doğalgazlı şofben, termosifon, panel radyatör, termoboyler, ani su ıstıcı ve split klima çeşitleri ile her türlü çözümü kullanıcısına sunmakta olan Termodinamik Yetkili Servisi sunmuş olduğu bu çözümleri de sorunsuz bir şekilde kurabilmekte ve servis hizmetini sunabilmektedir. Firmamız tüm bu hizmetlerin yanı sıra; Ar-ge ve inovasyon çalışmalarına da oldukça büyük önem vermektedir. Sürekli olarak gelişen Termodinamik Yetkili Servisi, piyasada bulunan Pazar payını artırmakta ve artan grafik şeklinde de yoluna devam etmektedir.

 

Termodinamik Yetkili Servis, birçok farklı konuda siz değerli tüketicilere başarılı bir şekilde hizmet vermektedir. Vermiş olduğu hizmetler arasında kombi çözümleri, bireysel ısıtma çözümleri, merkezi ısıtma çözümleri, ısı pompası çözümleri, su ısıtıcı çözümleri gibi çözümler bulunmaktadır. Tüm bu bahsi geçen çözümlerin kurulumu, onarımı ve tamiri uzman ekibimiz tarafından başarılı bir şekilde sizlere sunulmaktadır. Unutmayın ki; bir ürünü kurmaktan çok o ürünün sorunlarına yardımcı olabilmek daha çok önem arz etmektedir. Uzman ekibimiz yılların vermiş olduğu bilgi birikimi sayesinde birçok farklı konuda çok kısa sürede çözümler üretmekte ve bu çözümleri uygulayabilmektedir.

Vermiş olduğumuz teknik servis çözümlerinde her zaman iş güvenliği kurallarına uyan firmamız sayesinde hiçbir şekilde hata ve kaza yaşanması gibi bir durum olmamaktadır. Uyulan iş sağlığı ve güvenliği kuralları ile birlikte kaza oranlarını en aza indirmeyi başaran firmamız sayesinde işleriniz hem sorunsuz bir şekilde çözülecek hem de; hiçbir aksilik çıkmadan sonuçlanacaktır. Böylece sizlerde mevcut sorunlarınızdan kurtulacak ve başarılı bir şekilde ısınmaya devam edebileceksiniz.

Teknik servis hizmeti almak için telefon numaralarımızdan bizlere ulaşım sağlayabilir ve randevu alabilirsiniz. Geniş ekip sayımız ile birlikte sizlere başarılı bir şekilde hizmet sunacak ve bu hizmeti en kısa sürede sizlerle birlikte kılacağız.

Termodinamik Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

Kombiler son yıllarda çok daha yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Artık evler kombiler sayesinde hem daha konforlu hem de daha sıcak olabiliyor. Kombiler evlerin daha ekonomik bir şekilde ısınması için oldukça önemli bir yardımcı konumuna gelmiştir. Ancak her teknolojik ürün gibi kombiler de zaman zamana arıza yapabilmektedir. Kombiler çok kullanılan ürünler olduğu için hemen tamirinin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde evin sıcak su ve ısınma ihtiyacı karşılanamayacağı için sıkıntılı bir süreç yaşanabilir. Bundan dolayı kombi arızalarının hızlı bir şekilde tespit edilerek gerekli müdahalenin hemen yapılması gerekmektedir. Bu nedenle kombilerde arıza kodları belirlenmiştir. Her markanın kendine özel arıza kodları sayesinde kombilerdeki arızaların çok daha hızlı bir şekilde tespiti gerçekleştirilebilmektedir. Böylece evler sıcak sudan ve ısınmadan çok fazla uzak kalmamış oluyor. Biz de müşterilerimiz için Termodinamik kombi arıza kodları ile ilgili bir yazı hazırladık. Bu yazıyla müşterilerimiz kombilerinde meydana gelen arızaların ne anlama geldiğini hızlı bir şekilde anlayabilecekler. Bazı arızalarda müşterilerin servise gerek duymadan yapacağı işlemler kombideki arızanın giderilmesini sağlayabilmektedir. Servisin gerektiği durumlarda da servise kombideki arıza kodu belirtilerek kombinin arızasının çok daha hızlı bir şekilde onarılması sağlanmaktadır.

E0 Arıza Kodu: NTC sıcaklık sensör hatası olduğunda kombi bu arıza kodunu ekrana yansıtır. Kombiden sıcak su ve ısınma anlamında faydalanmak mümkün değildir. Bu durumda kombiye zarar gelmemesi için sistem kendini kapalı konuma alır. Bu hata kodu alındığında kullanıcının yapabileceği bir müdahale yoktur. Hemen servisle iletişime geçerek NTC sıcaklık sensörünün tamiri veya değişimi gerekmektedir. Gerekli müdahale yapıldıktan sonra kombi normal bir şekilde çalışmaya devam edecektir.

E1 Arıza Kodu: Ateşleme hatası olduğunu gösterir. Kombiden sıcak su ve ısınmada faydalanılamaz. Bu durumda cihazın resetlenerek bir süre sonra tekrar çalıştırılması çözüm olabilir. Eğer sorun hala devam ediyorsa gaz valfi veya iyonizasyonla ilgili bir sorun olabilir. Bu sorunda kombiye gazın gelmesini engelleyen bir arıza olma ihtimali çok yüksektir. Bu durumda sorunun çözümü için servisle iletişime geçmek gerekecektir. Servis gerekli onarım ve değişim işlemlerinden sonra kombiye gaz gelişini sağlayarak kombinin çalışmasını sağlayacaktır.

E2 Arıza Kodu: Ateşleme hatası veya alev sönmesi durumunda Termodinamik kombiler bu arıza kodunu verir. Bu hatayla karşılaşıldığında kombiye gaz gelişinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gaz vanasının açık olduğundan emin olunmalıdır. Kombiye gaz gelişinde bir sorun yoksa kombinin resetlenerek yeniden çalıştırılması sorunu çözecektir. Şayet sorun hala devam ederse servisten teknik destek alınması uygun olacaktır.

E3 Arıza Kodu: Aşırı ısınma durumunda ısınma suyu sıcaklık sensöründeki arızadan dolayı kombi bu arızayı verir. Bu durumda öncelikle kombinin kapatılması gerekmektedir. Kombinin bu halde çalışmaya devam etmesi farklı sorunlar doğurabilir. Kombi kapatıldıktan sonra servis çağrılarak sensörün tamiri veya değişimi sonucunda arıza giderilmiş olur.

E4 Arıza Kodu: Kullanım suyu sıcaklık sensöründeki arızalarda bu kod ekranda belirir. Kombi kendini donmaya karşı korumak için bu arıza kodunu verir. Bu arıza kodu ekranda belirdiğinde kombi kapatılarak servisin gelmesi beklenmelidir. Müşterinin yapacağı bir müdahale daha farklı sorunlara neden olabileceği için müşteri herhangi bir müdahalede bulunmamalıdır. Servisin gerçekleştireceği müdahaleden sonra kombi normal şekilde çalışmaya devam edecektir.

E6 Arıza Kodu: Baca gazı sisteminde bir sorun yaşandığında ekranda E6 arıza kodu belirir. Aşırı rüzgâr vs. gibi durumlarda bu arızanın görülmesi normaldir. Sıra dışı durum ortadan kalktıktan sonra kombinin normal bir şekilde çalışmaya devam etmesi beklenir. Ancak kombinin çalışması normale dönmezse servisle iletişime geçilmesi gerekmektedir. Servis baca gazı sistemindeki arızayı tespit ederek gerekli onarım ve değişim işlemini gerçekleştirecektir. Böylece kombideki arızalı durum giderilmiş olacaktır.

E7 Arıza Kodu: Aşırı ısınma durumunda ortaya çıkan arıza kodudur. Radyatör suyu sıcaklığının 95 dereceye ve kullanım suyu sıcaklığının 80 dereceye çok hızlı bir şekilde ulaştığı durumlarda kombi zarar görmemek adına bu hata kodunu verir. Kombinin reset tuşuna basılarak kombinin yeniden ateşlenmesi sağlanmalıdır. Eğer sorun devam ederse servisten destek alınması gerekebilir. Servis gerekli müdahaleyi gerçekleştirerek kombinin çalışmasını sağlayacaktır.

Belirttiğimiz arıza kodları Termodinamik kombilere özel arıza kodlarıdır. Bu arıza kodları farklı kombi markalarında farklı anlamlara gelebileceği için sadece Termodinamik marka kombi kullanıcılarının bu kodların anlamlarına göre davranmaları gerekmektedir. Aksi takdirde farklı bir kombide bu kodlara göre davranarak yapacağınız bir hareket kombinin başka arızalar çıkarmasına sebep olabilir. Siz de Termodinamik marka bir kombiye sahipseniz bu arıza kodlarını kombinize yakın bir yerde sabit bir şekilde tutmanızı öneririz. Böylece kombinizde oluşabilecek bir arıza kodunda hemen kodun ne anlama geldiğine bakarak hızlı bir şekilde nasıl bir yol izleyeceğinize karar verebilirsiniz. Bu da kombinizin tamirinin kolay bir şekilde gerçekleşmesi anlamına gelmektedir. Termodinamik kombinizin arızası durumunda servisimizi arayarak kaliteli bir şekilde hizmet alabilirsiniz.

Bizi Arayın 0332 238 98 19